Ogłoszenia Zwykły czas X Niedziela 06 czerwca 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest, jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia

i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

2. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia w kościele modlimy się litanią do Bożego Serca.

3. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 18.00 zaczynamy śpiew Nieszporów. W czwartek po Nieszporach procesja a następnie msza święta z błogosławieństwem wianków Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W niedzielę 13 czerwca o 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec prowadzą i figurę niosą panie z Koła Żywego Różańca z Blichowa.

7. Dziękuję za prace na cmentarzu grzebalnym. Marek i Beata Rozenkiewicz oraz Henryk Wroński przycinali krzewy na cmentarzu. Dziękuję też za wykoszenie części chwastów przy starej plebanii.

8. Dziękuję za ofiary kolędowe na cele parafialne. Z Golank 300 zł i 100 zł ; z Wołowej 50 i 100 zł; Bóg zapłać.

9. Prace przy czyszczeniu ogrodzenia cmentarza rozpocznijmy jeszcze po następnej niedzieli. Musimy jeszcze zamówić szczotki i farbę. Zgłaszamy się do radnych z zamiarem podjęcia pracy. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania pod kierownictwem rodziców bądź dziadków powinna też zaangażować się w te prace.

10. Zapowiedzi w gablotce przed kościołem.

11. Z prasy katolickiej : „Różaniec”, i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce.