off

Ogłoszenia XXXIV niedziela 24 listopada 2013r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 listopada 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.

 2. Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Takie uroczystości również przeżywamy dzisiaj na szczeblu diecezjalnym pod przewodnictwem ks. biskupa w Ratowie. Przez cały rok prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas.

 3. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej wystawiony będzie Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 4. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

 5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 2-4 grudnia: poniedziałek, wtorek i środa. Rekolekcje poprowadzi ojciec Tomasz Ludwiczak – franciszkanin. Program rekolekcji wywieszony w gablotce. jest również na stronie naszej parafii.

 7. Dziękuję za ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku:
  cała Słupca Stara – 255 zł.
 8. Z prasy katolickiej : „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znaleźć można:
  kalendarz ścienny na rok 2014 z wyjątkowymi fotografiami bł. Jana Pawła II, przyszłego świętego.
  PONADTO W „GOŚCIU”:
  o pierwszym w historii kina animowanym,pełnometrażowym filmie o Eucharystii; o wielkim sukcesie akcji „Jeden z nas”. Inicjatywa zebrała prawie dwa miliony podpisów>w 28 krajach Unii Europejskiej.
  W NAJNOWSZYM MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM”:
  lampion roratni do samodzielnego złożenia;
  przejmująca historia chorego 10-letniego Mateusza, jednego z dwanaściorga dzieci, którym będą pomagać uczestnicy tegorocznych Rorat.