off

Ogłoszenia WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 2 listopada 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

2. Dziś każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmyskorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.00 adoracja w int. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Proszę, aby Powołaniowa Grupa Modlitewna poprowadziła adorację.

5. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.00

6. Dzisiaj I niedziela listopada. Po mszy św. o 9.00 adoracja.

7. Po mszy św. o 11.30 procesja wokół kościoła za zmarłych.

8. Po mszy św. o 16.00 apel za zmarłych od Wszystkich Świętych 2013 r. i pochowanych na naszym cmentarzu.

9. Dziękuje za ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku i za ofiary na cele parafialne złożone w ostatnim tygodniu.

10. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek dla Kościoła w Syrii.

11. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

12. Intencje w gablotce i na naszej stronie.