off

Ogłoszenia ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA 29 czerwca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13 niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są, bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.

2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka, a także na biskupa naszego Piotra Liberę. Nie zapominajmy o nich w naszych modlitwach. Dzisiejsza taca na Stolicę Apostolską jest przeznaczona.

3. Dla dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka.

4. W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

5. W tym tygodniu też pierwszy piątek miesiąca zachęcam do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe od godz. 18.00 i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.30.

6. W pierwszo sobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

8. Dziękuję za ofiary na cele parafialne:

Joanna Agnieszka i Tomasz Mężyńscy – nowożeńcy złożyli 100 zł.

Rodzina Piaseckich ze Słupcy złożyli 50 zł. Bóg zapłać

9 Zapowiedzi w kościele.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje na naszej stronie. Intencje mszalne po pogrzebowe, które ks. proboszcz będzie odprawiał w czasie wypoczynku wakacyjnego w gablotce przed kościołem.