off

Ogłoszenia ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ 9 listopada 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, jak również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególnie modlimy się dzisiaj za Syrię, a zbiórką do puszek wspieramy tamtejszy Kościół.

2.Zaraz po mszy św. o 9.00 młodzież z naszej parafii zaprezentuje nam, czym są Światowe Dni Młodzieży. Na dzisiejszą niedzielę przeznaczony był do odczytania List Episkopatu o przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży. Ponieważ dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przeczytam go za tydzień. Taca za tydzień na zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży.

3. We wtorek 11 listopada nasze narodowe święto-Dzień Niepodległości. Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawiłem dzisiaj. Zachęcam do wywieszenia we wtorek flag narodowych i do modlitwy za Ojczyznę.

4. APEL RADY SPOŁECZNEJ PRZY BISKUPIE PŁOCKIM O UDZIAŁ W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

Przed nami wybory samorządowe, szczególnie ważne dla naszych małych ojczyzn. Przez pójście do urn wyborczych w niedzielę, 16 listopada, oddamy głos przede wszystkim na nasze gminy, miasta, powiaty i województwa.

Głosując pamiętajmy, aby za partyjnymi programami, chwytliwymi obietnicami i hasłami, widzieć przede wszystkim człowieka, rodzinę oraz wartości chrześcijańskie. Wybierajmy, więc takich kandydatów, którzy są ludźmi sumienia, którzy będą nas godnie reprezentować i służyć dobru wspólnemu.

Udział w wyborach to nasze prawo i jednocześnie obywatelski obowiązek. Niech w tym dniu, od narzekania i obojętności, większa okaże się nasza odpowiedzialność i zaangażowanie, abyśmy mogli w przyszłości z satysfakcją powiedzieć, że coś nam się wspólnie udało – że ten nasz wspólny dom jest miejscem, gdzie chce się żyć i pracować – że jest miejscem, z którym wiążemy nasze nadzieje.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach samorządowych i oddania głosu na kandydatów godnych naszego zaufania.

Płock, dnia 7 listopada 2014 r.

Członkowie Rady Społecznej

przy Biskupie Płockim

5. Za tydzień po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna przed komuniami dla dzieci klas III i IV oraz ich rodziców.

6. Za tydzień po mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem dla młodzieży klas II i III Gim. oraz ich rodziców.

7. Dziękuję za prace przy przebudowie figurki Matki Bożej przed kościołem. Pracowali: Krzysztof Kępczyński, Jerzy Koper, Grzegorz Walczak, Jerzy Lewandowski, Krzysztof Łaszkiewicz. Dziękuję panu Grzegorzowi Walczakowi ze Słupcy Nowej za to, że ofiarował i przywiózł ten piękny kamień, na którym będzie stała figura Matki Bożej.

8. Dziękuję za ofiary na Seminarium Duchowne.

9. Dziękuję za ofiary na cele parafialne.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.