off

Ogłoszenia ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 marca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy, zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.

 2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: o 9.00 i o 17.00

3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji w naszym kościele będzie trwała od godz. 16.00

 5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, od godz. 14.30 spowiedż. O 15.00 Droga Krzyżowa, a po drodze krzyżowej zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem wynagradzającym.

 6. Za tydzień po mszy św. o 11.300 śpiewać będziemy Gożkie Żale.

 7. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

 8. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza, który był drugim z sześciu synów Kazimierza Jagiellończyka. Żywo interesował się sprawami publicznymi, a ojciec upatrywał w nim swego następcę i wdrażał go powoli do współrządzenia. Niestety, w wieku 26 lat zmarł na gruźlicę. Jego kult szybko rozszerzył się na terenach Rzeczypospolitej.

 9. W sobotę Dzień Kobiet

 10. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim je składającym..

 11. Zapowiedzi odczytane będą w kościele.

 12. Można nabyć „Gościa Niedzielnego”. Jest też „Różaniec” dla Kół Żywego Różańca.

 13. Intencje w gablotce i na stronie naszej Parafii.