off

Ogłoszenia NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Sochocino – Praga przygotuje ołtarz przy kościele i przy tym ołtarzu będą odczytywane trzy Ewangelie; czwarta będzie odczytana w kościele. Z procesją pójdziemy według wskazań z poprzedniej niedzieli.

4. Od piątku do czwartku 18 czerwca codziennie śpiewać będziemy Nieszpory.

5. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

6. Jubilaci: Anna i Zdzisław Jóźwiak ofiarowali na cele parafialne 200 zł. Bóg zapłać.

7. Zapowiedzi przedślubne:

8. Z prasy katolickiej; „Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.