off

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Poniedziałek Wielkanocny 2014 r.

1. Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest, zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół.

2. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych czy samotnych, opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę. Możemy złożyć im wizytę np. całą rodziną, wprowadzając w ten sposób dzieci w praktykę miłosierdzia.

3. Tradycyjnie ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Płocku.

4. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy

5. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i kanonizacja dwóch papieży: bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Na msze przychodzimy z lampionami, które zapalimy od lampionu z napisem „Iskra miłosierdzia”, który został poświęcony w Łagiewnikach i przywieziony w Niedzielę Palmową przez przedstawicielki młodzieży naszej Parafii. Te młode osoby będą pomagały w przekazaniu iskry miłosierdzia wszystkim, którzy to światło będą chcieli zanieść do swoich domów i tam podziękować Bogu za dar nowych świętych.

7.Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

8. Jest jeszcze: „Mały Gość Niedzielny”

Życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństw.