off

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 marca 2016 r. ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy wraz z księdzem kanonikiem przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że nasz kościół i liturgia w czasie tych Wielkich Dni miała godną oprawę, a więc: księdzu kanonikowi; chórowi, scholi, bratu Wiesławowi, szafarzowi, lektorom, komentatorom, ministrantom, asyście procesyjnej. panu organiście, pani kościelnej pani katechetce.

Dziękuję, również strażakom z Blichowa i z Nowych Łubek, harcerkom i harcerzom z panem dyrektorem Przemysławem Szelągowskim; paniom z K.Ż.R. i wszystkim za wspólną modlitwę.

3. Dziś Msze Święte o godz. 6.00 i o 11.30. Wieczornej Mszy św. nie będzie.

4. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o 9.00 i o 11.30. Taca

z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku..

5. Jutro Msze św. o 9.00 i o 11.30

6. Jutro po Mszy św. o 9.00 próba przed uroczystością powitania Matki Bożej w Jej Jasnogórskim wizerunku. Ci, którzy niosą obraz, którzy witają i coś mają zleconego, proszę, aby pozostali po Mszy św. w kościele.

7. Przypominam, że we wtorek od godz. 8.00 zbieramy się na parkingu przed kościołem, aby rozpocząć prace przy dekoracji trasy przejazdu i przejścia Obrazu, który do nas przybędzie. Kto tylko może niech przyjdzie, młodzież również.

8. Resztę ogłoszeń podam jutro.

9. Przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Podczas paschalnej oktawy w środę będziemy przeżywać nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. O godzinie 16.00 zbieramy się w kościele na modlitewne czuwanie, a około 16.40 wyruszymy na parking przed piekarnię na powitanie obrazu.

11. W czwartek nabożeństwa przed Obrazem:

– o 8.30 dla dzieci ze szkół podstawowych klasy I-III , dzieci z przedszkola i matek oczekujących potomstwa.

– 10.00 Msza dla chorych

– 12.00 Msza dla młodzieży z gimnazjum i uczniów klas IV – VI

– 15.00 Msza dziękczynna za nawiedzenie.

12. W I piątek miesiąca Msza św. o 15.30. W sobotę Msza św. I soboty miesiąca o 18.00.

13. W przyszłą niedzielę I niedzielę miesiąca będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Po Msz św. o 11.30 procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Naszym przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

14. Intencje mszalne

15 Zapowiedzi wywieszone w gablotce.