off

Ogłoszenia CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 lipca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. We wtorek 8 lipca wieczorem w Bulkowie apel przygotowany przez pielgrzymów idących do Niepokalanowa w intencji o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

4. W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Patronem Europy ogłosił go papież Paweł VI w 1964 roku ze względu na jego zasługi w ewangelizacji ludów germańskich.

5. Za tydzień 13 lipca po mszy św. o 11.30 różaniec fatimski w intencji o pokój na świecie.

6. Zapowiedzi w gablotce przed kościołem.

7. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

8. Intencje na naszej stronie oraz w gablotce.