off

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26 grudnia 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 17.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Ks. Biskup w tym dniu udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
6. Za tydzień I niedziela stycznia. Po Mszy św. O 11.30 adoracja. W ogłoszeniach podsumowanie finansowe za 2021 r.
7. Dziękuję za ofiarę w wysokości 200 zł. na cele parafialne z Golank. Bóg zapłać.
8.W tym roku podobnie jak w ubiegłym po drugim stycznia pani kościelna będzie rozwoziła wodę święconą oraz kredę i kadzidło, a ja będę zapraszał wszystkie rodziny na Msze kolędowe według ogłaszanego porządku.
9. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy s.p. z Płocka. Wieczny odpoczynek ….
10. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny” – numer świąteczny, który kosztuje 10 zł. oraz miesięcznik dla K.Ż.R. „Różaniec”
11. Intencje mszalne / w gablotce i na naszej stronie /.