off

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Błogosławieństwo palm na Mszach Świętych.

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Świtowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi i prośmy dla nich, aby zawsze pragnęli bliskości z Chrystusem i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3. Po Mszy św. o godz.11.30 dziś adoracja Najświętszego Sakramentu – zaśpiewamy też trzecią część Gorzkich Żali.

4. Na kwiaty do Grobu Pańskiego i na ubezpieczenie kościoła ofiary złożyli: mieszkańcy Starych Łubek i Aleksewa 400 zł. i mieszkańcy Wołowej i Wołowej w polu 450 zł. Bóg zapłać.

5. Każdego dnia o godz.20.30 w kościele odmawiam jedną część różańca świętego, a w każdy piątek odprawiam Mszę świętą w int. zarażonych korona wirusem, zmarłych i o zakończenia epidemii. Zachęcam do łączności duchowej w waszych domach. Módlcie się razem z waszymi dziećmi.

6. Kościół jest otwarty od rana do Mszy św. wieczornej. Można przyjść na adorację , można też poprosić o spowiedź i Komunię św. dzwoniąc telefonicznie do parafii.

7. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych i Kościelnych w kościele może znajdować się jednocześnie nie więcej niż 5 uczestników liturgii i podczas adoracji.

8. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne dzięki mediom, które pomogą nam przeżywać bogatą liturgię tego okresu.

9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania też uczestniczy w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia w swoich domach, a rodzice podpisują im w indeksach udział.

10. W Wielki czwartek o godz.18.00 Msza św. z Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. kościół będzie zamknięty.

11. W Wielki Piątek nabożeństwo o godz.18.00. Pod koniec nabożeństwa Najświętszy Sakrament będzie umieszczony w Grobie Pańskim i adoracja prywatna potrwa do godz.21.00.

12. W Wielką Sobotę adoracja prywatna od godz.8.00 do 18.00. Po nabożeństwie Wigilii Paschalnej nie będzie już adoracji.

13. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, nie będzie też można zabrać poświęconej wody. Modlitwę na początku śniadania wielkanocnego odmówi jeden z członków rodziny. Treść modlitwy można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Jest też w gablotce można zrobić zdjęcie.

14. W Wielką Sobotę nabożeństwo o godz.18:00.

15. W Wielkanoc o godz.6.00 Msza św. w intencji parafian. Na początku przy biciu dzwonów ksiądz udzieli błogosławieństwa Najświętszym sakramentem na cztery strony świata, następnie będzie Msza św.

16. Pozostałe Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i o 11.30.

17. Na stronie internetowej parafii są zalecenia liturgiczne dla diecezji płockiej wydane przez biskupa płockiego na czas epidemii , można też na bieżąco czytać te informacje na stronie internetowej: diecezja plocka.

18. Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych o godz.18.00 będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

19. W miniony czwartek na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Bożenę Kiełpińską ze Słupcy. Wieczny odpoczynek …

20. Za tydzień będzie świąteczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego”.

21. Proszę, abyście zatroszczyli się o osoby starsze, samotne i chore. Może trzeba im zrobić zakupy, czy inną pomoc okazać. Jeśli ja mogę pomóz, proszę też o informację.

22. Spowiedź od 17.30 i do uzgodnienia przez telefon.

23. Zapowiedzi wywieszone są w gablotce przed kościołem.

24. Intencje mszalne też w gablotce i na stronie naszej parafii.