NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 9 stycznia 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

4. Dziękuję za ofiary składane na zakończenie Mszy kolędowych dla rodzin z wyznaczonych wiosek.

5. Na cele parafialne w minionym tygodniu zostały złożone w kopertach następujące ofiary:

– z Szulbor i Ostrzykowa: 1100 zł.

– ze Starych Łubek: 1200 zł.

– z Sochocina Badurki: 1100 zł.

– z Sochocina Czyżewa: 1050 zł.

– z Sochocina Pragi: 2140 zł.

– ze Słupcy Starej: 1620 zł.

– ze Słupcy Nowej: 1800 zł.

6. W tym tygodniu pani kościelna zaniesie wodę święconą, kadzidło i kredę do kolejnych miejscowości i w moim imieniu przypomni o wieczornej Mszy kolędowej według następującego porządku:

– poniedziałek od 9.00 Wołowa i Wołowa w polu oraz do Kosino.

– we wtorek od 9.00 Chlebowo Stare i Chlebowo Nowe.

– w środę od 9.00 Wiciejewo Górne i Dolne oraz Golanki Górne i Golanki Dolne.

– w czwartek od 9.00 Nowe Łubki od Kalinowskich do Ruteckich i od Musiałów do Wardów.

– w piątek nie będzie kolędy.

– w sobotę od 9.00 Nowe Łubki od Staroźreb do skrzyżowania i od Starych Łubek do centrum.

7. Po Mszach kolędowych będzie adoracja i błogosławieństwo każdej rodziny Najświętszym Sakramentem.

8. Jeśli ktoś nie może z ważnych powodów przyjechać na Mszę kolędową ze swoją wioską, niech przyjedzie z inną.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce przy wejściu do kościoła i na naszej stronie.