off

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego oraz naszego biskupa Piotra. Msze Święte o godz. i o 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

4. W poniedziałek o godz. 02 w nocy wyruszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Krakowa i Łagiewnik. Koszt wyjazdu 240 zł. Wpłacamy pieniądze do pana Jerzego Kopra.

5. Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

6. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

7. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce.