off

Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest, jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W czwartek, 08 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze św. o 9.00 i o 11.00. Po mszy św. o 11.00 trasą przy szkole wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby zgodnie z tutejszą tradycją przygotować ołtarze. Proszę druhów strażaków, aby zadbali o bezpieczeństwo i porządek na trasie procesji. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała. Proszę o pełną asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne też idą w procesji w swojej grupie komunijnej.

4. Od Bożego Ciała do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Zapraszam do wspólnego śpiewania tego pięknego nabożeństwa na chwałę Bożą. Po Nieszporach, które rozpoczynać będziemy o godzinie 18.00 odprawiana będzie Msza święta.

5. Poświęcenia pól w tym tygodniu będą się rozpoczynały o godz. 19.30. W poniedziałek Sochocino-Czyżewo; we wtorek Blichowo; w środę Nowe Łubki.

6. Do ministrantów zapisało się ostatnio pięciu chłopców: Kacper Zakrzewski, Maciej Naguszewski, Jakub Kowalczyk, Filip Jakubiak, Jakub Dylewski i Krzysztof Dylewski. Ministranci, którzy ukończyli szkołę podstawową otrzymali alby, które zakupiłem z ofiar składanych przy poświęceniu pól.

7. W Seminarium Duchownym w Płocku 10 czerwca będzie od godziny 9.00 dzień otwartych drzwi. Zaproszone są rodziny, ministranci, lektorzy i sympatycy Seminarium.

8. W sobotę 10 czerwca dla naszych ministrantów planowany jest grill. Proszę rodziców ministrantów o pomoc w organizacji tego spotkania.

9. Dzisiaj odpust w Bulkowie i początek misji świętych.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.