NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 31 maja 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe. Dzisiaj przy szkole w Blichowie piknik rodzinny, a w Bulkowie odpust.

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.

3 W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwane świętem Bożego Ciała. Msze św. o 9.00 i o 11.00. Po mszy św. o 11.00 nową trasą przy szkole wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby zgodnie z tutejszą tradycją przygotować ołtarze. Proszę druhów strażaków, aby zadbali o bezpieczeństwo i porządek na trasie procesji. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała. Proszę o pełną asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne też idą w procesji w swoich grupach komunijnych.

4. Od Bożego Ciała do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Po Nieszporach odprawiana będzie msza święta.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca / od 17.00 spowiedź /a także I sobota miesiąca z nabożeństwem do N.S.N.M.P.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, jako dar ołtarza od rodziców dzieci klas IV. Złożono 150 zł. Bóg zapłać!

Dzieci komunijne z klasy III na misje złożyły 242 zł.

Dzieci komunijne z klasy IV na misje złożyły 155.50 zł. Bóg zapłać!

8. Msza św. przy krzyżu z okazji poświęcenia pól w Blichowie w poniedziałek o godz. 19.00.

9. W czwartek po procesji Bożego Ciała w zakrystii asysty krótkie zebranie dla Rady Parafialnej

10. W sobotę o 17.00 szkolenie dla kandydatów na ministrantów.

11. .Zapowiedzi przedślubne w gablotce przed kościołem.

12. Betonowe ogrodzenie przy plebanii od strony parkingu w trzech miejscach zostało uszkodzone. Poszukujemy sprawcy i oczekujemy, że to naprawi.

13. Za tydzień po mszach świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności.

14. Z prasy katolickiej: „Różaniec”, ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

15. Intencje na naszej stronie.