off

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz.18.00.

3. We wtorek – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwane świętem Bożego Ciała. Msze św. o 9.00 i o 11.00. Po mszy św. o 11.00 wyruszy procesja do jednego ołtarza. Ołtarz w tym roku przygotuje Chlebowo. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy mogą wziąć udział w procesji Bożego Ciała. Proszę o asystę tak jak na Wielkanoc. Proszę również o dziewczynki do sypania kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne też idą w procesji w swoich grupach komunijnych. Procesja obchodzi cztery razy kościół, zatrzymując się przy tym samym ołtarzu cztery razy. Wszyscy wokół kościoła zgromadzeni śpiewają pieśni / warto wziąć modlitewnik / i klękają, gdy kapłan niosący Pana Jezusa w świętej Hostii przechodzi obok nich.

5. Od Bożego Ciała do następnego czwartku o 18.00 oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Po Nieszporach odprawiana będzie msza święta.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca / od 17.00 spowiedź /a także I sobota miesiąca z nabożeństwem do N.S.N.M.P.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

8. Dziękuję za ofiary złożone przez dzieci klas IV na misje święte. Złożono 406 zł.

Bóg zapłać!

9. .Zapowiedzi przedślubne w gablotce przed kościołem.

10. Za tydzień 30 rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Płocka. Przeczytać Słowo Ks. Biskupa.

11. Informacja referenta do spraw muzyki sakralnej / przeczytać /

12. Zapowiedzi przedślubne.

13. Z prasy katolickiej: „Różaniec”, ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Intencje w gablotce i na naszej stronie.