off

Najświętszej Trójcy 26 maja 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

3. Nasze mamy polecimy także opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa po Mszy św. o godz. 16.00.

4.  W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwane świętem Bożego Ciała. Msze św. o 8.00 i o 10.00. Po mszy św. o 10.00 trasą przy szkole wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby zgodnie z tutejszą tradycją przygotować ołtarze. Proszę druhów strażaków, aby zadbali o bezpieczeństwo i porządek na trasie procesji. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała. Proszę o pełną asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami Dziewczynki z klasy III i Iv oraz młodsze mogą sypać kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne, które nie są ministrantami i nie sypią kwiatkami  z III i  IV klasy też idą w procesji w swojej grupie komunijnej.

5. Od Bożego Ciała do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Po Nieszporach odprawiana będzie msza święta.

6. W tym tygodniu I sobota miesiąca z nabożeństwem do N.S.N.M.P.

7. Poświęcenie pól w tym tygodniu według następującego porządku:

poniedziałek : Wołowa i Kosino – 19.00

wtorek :  Sochocino-Badurki -19.00

środa : Blichowo – 19.00

piątek : Nowe Łubki – 19.00

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

9. Dziękuję za dar ołtarza złożony przez rodziców dzieci klas IV. Rodzice złożyli 930 zł. Bóg zapłać.

10. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.