NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. W Bulkowie o godz. 12.00 dzisiaj odpust.

2. W Bulkowie od wczoraj trwają Dni Bulkowa. Dzisiaj od 14.30 drugi dzień tego gminnego świętowania. W gablotce szczegółowy program.

3. Poświęcenie pól w tym tygodniu według następującego porządku:

poniedziałek: Chlebowo – od 19.00

wtorek: Blichowo -o d 19.00

4. W Poniedziałek i we wtorek od godz. 17.00 spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży.

5. W środę o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwane świętem Bożego Ciała. Msze św. o 9.00 i o 11.00. Po mszy św. o 11.00 trasą przy szkole wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby zgodnie z tutejszą tradycją przygotować ołtarze. Proszę druhów strażaków, aby zadbali o bezpieczeństwo i porządek na trasie procesji. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała. Proszę o pełną asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne też idą w procesji w swoich grupach komunijnych.

7. Od Bożego Ciała do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Po Nieszporach odprawiana będzie msza święta.

8. W miniony piątek 14 czerwca prowadziliśmy prace porządkowe zgodnie z ustaleniem na Radzie Parafialnej. Dziękuję tym, którzy w tym dniu pracowali na cmentarzu: / wymienić z imienia i nazwiska /.

9. Dzieci klas III złożyły na misje 96 zł. a ich rodzice w darach ofiarnych na cele parafialne złożyli 240 zł.

10. Dzieci klas IV złożyły na misje 120 zł. a ich rodzice w darach ofiarnych na cele parafialne złożyli 250 zł. Bóg zapłać.

11. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.