off

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 15 czerwca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwane świętem Bożego Ciała. Msze św. o 9.00 i o 11.00. Po mszy św. o 11.00 nową trasą przy szkole wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby zgodnie z tutejszą tradycją przygotować ołtarze. Proszę druhów strażaków, aby zadbali o bezpieczeństwo i porządek na trasie procesji. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała. Proszę o pełną asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne też idą w procesji w swojej grupie komunijnej.

3. Od Bożego Ciała do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Po Nieszporach odprawiana będzie msza święta.

4. W piątek zakończyłem święcenie pól. Dziękuję za wspólną modlitwę przy krzyżach i figurach wioskowych. Dziękuję radnym oraz wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu mszy świętej polowej w swojej wiosce.

5. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne w ostatnim tygodniu.

6. Dziękuję panom: Jerzemu Koprowi i Stanisławowi Nadkowskiemu ze Słupcy za wycięcie karpy przy figurze Matki Bożej. Są do wycięcia jeszcze dwie karpy.

7. Są wykonane do zakrystii nowe meble dębowe. Kosztowały 12.500 żł.

8. Zapowiedzi w kościele będą odczytane.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne na naszej stronie.