Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Jutro, 13 czerwca o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Przewodniczy modlitwie różańcowej K.Ż.R. z Słupcy Nowej. Figura M.B. Fatimskiej też będzie niesiona przez mieszkańców Słupcy Nowej.
  3. W czwartek 16 czerwca w uroczystość Bożego Ciała rozpoczynamy w naszej parafii misje święte. Misje poprowadzi ks. dr Piotr Stolecki z Włocławka. Podam program misji.:
  4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze św. o 9.00 i o 11.00. Po mszy św. o 11.00 trasą przy szkole wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby zgodnie z tutejszą tradycją przygotować ołtarze. Proszę druhów strażaków, aby zadbali o bezpieczeństwo i porządek na trasie procesji. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała. Proszę o pełną asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne też idą w procesji w swojej grupie komunijnej.
  5. Od Bożego Ciała do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Zapraszam do wspólnego śpiewania tego pięknego nabożeństwa na chwałę Bożą. Po Nieszporach odprawiana będzie msza święta.
  6. Dzisiaj festyn rodzinny przy szkole w Blichowie.
  7. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne w ostatnim tygodniu:
    • z Blichowa bezimienna ofiara 200 zł.
    • od rodziców dzieci klas IV dar ołtarza 720 zł.
    • Dzieci po I Komunii złożyły na misje święte – 455 zł.
    • Dzieci klas IV złożyły na misje – 470 zł.
  8. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.
  10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.