NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11 czerwca 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwane świętem Bożego Ciała. Msze św. o 9.00 i o 11.00. Po mszy św. o 11.00 trasą przy szkole wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby zgodnie z tutejszą tradycją przygotować ołtarze. Proszę druhów strażaków, aby zadbali o bezpieczeństwo i porządek na trasie procesji. Poczty sztandarowe strażaków i harcerzy zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała. Proszę o pełną asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Niezbędni są również ministranci. Dzieci komunijne też idą w procesji w swojej grupie komunijnej.

3. Od Bożego Ciała do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała z codziennym śpiewem Nieszporów. Zapraszam do wspólnego śpiewania tego pięknego nabożeństwa na chwałę Bożą. Po Nieszporach odprawiana będzie msza święta.

4. W poniedziałek poświęcenie pól w Wiciejewie o godz. 19.30.

5. We wtorek o godz. 20.00 drugie nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6. W sobotę i w niedzielę 17 i 18 czerwca dni Bulkowa z różnymi atrakcjami.

7. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne w ostatnim tygodniu:

z Nowych Łubek Kazimierz Dąbrowski – 300 zł.

bezimienna ofiara na kwiaty – 100 zł.

bezimienna ofiara na 2 welony kielichowe, 1 welon na monstrancję i 2 komplety bielizny kielichowej.

Dzieci po I Komunii złożyły na misje święte – 280 zł.

Dzieci klas IV i V złożyły po uroczystości – 170 zł.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom

8 Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Raćkowski, kawaler zamieszkały Bulkowo-Kolonia 3, parafia Bulkowo i Milena Gawinowska, panna zamieszkała w Słupcy, parafia Blichowo. Kto wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących między tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.