off

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

4. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.00 wtedy też będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcam do adoracji Pana Jezusa.

6.  W sobotę, 02 grudnia, od godz. 16.15 adoracja i modlitwa różańcowa, a następnie Msza św. z pierwszej soboty miesiąca.

7.  Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

8.  Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 3-5 grudnia: niedziela, poniedziałek i wtorek. Rekolekcje poprowadzi ks. wikariusz z Płońska ks. Sebastian Zalewski. Program rekolekcji wywieszony w gablotce. Będzie również na stronie naszej parafii.

9. Do nabycia w zakrystii są kalendarze ścienne na 2024 r. po 4 zł.

10. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Grażynę Sylwestrzak z Płocka. Wieczny odpoczynek …

11. Z prasy katolickiej : „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

12.  Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

13.  Dzisiaj w Miszewie Murowanym i w Radzanowie odpust ku czci św. Katarzyny.