off

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 25 listopada 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.
2. Dziś w Rypinie zakończenie Roku św. Stanisława Kostki.
3. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o 9.00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W piątek, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem. Przypominam także, że w piątki całego roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę o 17.00 Msza św. o N. S. N.M.P. z racji pierwszej soboty miesiąca.
6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu i niedziela adoracyjna.
7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 2-4 grudnia: niedziela, poniedziałek i wtorek. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Świerczyński – dyrektor K.R.D.P.. Program rekolekcji wywieszony w gablotce, będzie również na stronie naszej parafii.
9. Dziękuję za anonimowe ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku w wysokości 245 zł.
10. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
11. Do kupienia w cenie 2 zł. jest Kalendarz ścienny na rok 2019 z Matką Najświętszą.
12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.
13. Od 01 grudnia o godz. 12.00 w Miszewie Murowanym rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.