off

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

3. Po Mszy Świętej o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem..

4. Dzisiaj w Miszewie odpust ku czci świętej Katarzyny a w Radzanowie za tydzień.

5. Za tydzień w szkole w Nowych Łubkach o godz. 11.00 mierzenie dzieci przed szyciem alb komunijnych.

6. Za dary ołtarza złożone przez dzieci klas które przeżywały Pierwszą Komunię i Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu świętego odnowiliśmy zabytkową monstrancję. Koszt odnowienia 1200 zł.

7. Ks. Biskup na nową trzyletnią kadencję wyznaczył na urząd Dziekana Dekanatu Bodzanowskiego waszego księdza proboszcza. We wtorek 23 listopada odbędzie się zaprzysiężenie dziekanów i wicedziekanów na nową kadencję.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

9. Na stoliku pod chórem są kalendarze ścienne po 2 złote. Można wziąć, a dwa złote wrzucić do skarbonki.

10. Z prasy katolickiej : „ Gość Niedzielny”, a w nim płyta z filmem o nowym błogosławionym księdzu Janie Macha; „Mały Gość Niedzielny”. 11. Intencje mszalne w gablotce i będą na naszej stronie.