off

Dziewiętnasta niedziela w ciągu roku – 7 sierpnia 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcam do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

2. W sobotę natomiast, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.  Modlitwę różańcową poprowadzą panie z K.Ż. R. z Blichowa a figurę Matki Bożej Fatimskiej mogą nieść mężczyźni z Blichowa.

3. W poniedziałek wspomnienie świętego Dominika, we wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w czwartek wspomnienie świętej Klary.

4. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku. 

5. Dzisiaj I niedziela sierpnia. Po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja.

6. Zapowiedzi.

7. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”.

8. Intencje w gablotce i na naszej stronie.