off

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 sierpnia 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. O 20.00 dzisiaj nabożeństwo Fatimskie. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 9.30 i o godz.11.00 Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego.

4. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

5. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6. W czwartek z samego rana teren naszej parafii został zaatakowany przez straszny huragan, który łamał i wyrywał z korzeniami drzewa, zrywał dachy i inne szkody powodował. Dziękujemy Panu Bogu, że ocalił nasz kościół parafialny. Dziękuję panu wójtowi za okazaną pomoc w porządkowaniu terenu przy kościele i na cmentarzu parafialnym zarówno w czwartek jak i w piątek. Dziękuję strażakom z gminy Bulkowo i z Wiciejewa. Dziękuję radnym parafialnym i wam drodzy parafianie, którzy ofiarnie wzięliście udział w porządkowaniu cmentarza parafialnego. Musimy być cierpliwi, bo pojemniki na śmieci są pełne i nie ma co dalej je napełniać bo wszystko wiatr rozwieje. Poproszę o dodatkowy wywóz śmieci. W najbliższym czasie wystąpię do ochrony środowiska o zgodę na wycięcie najbardziej zagrażających bezpieczeństwu ludzi i pomników drzew.

7. Za dwa tygodnie wspólnie z Gminą Bulkowo będziemy świętować dożynki. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy Chlebowa. Oni przygotowują wieniec dożynkowy i bochen chleba. Za tydzień rozdam radnym teksty liturgiczne i przydział poszczególnych zadań na dożynki.

8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.