off

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się, na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze Święte będą sprawowane o 9.00 i o 11.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławię wianuszki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. Za tydzień w Rostkowie o godz. 15.00 uroczystości diecezjalne z okazji 450 rocznicy śmierci św. Stanisława kostki pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. Wyjazd autokaru dekanalnego na uroczystości za tydzień o godzinie 12.30 z Bulkowa

5. Jutro o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam ze świecami.

6. 100 zł. na cele parafialne złożyła Klara Sobiecka z Sochocina – Czyżewa. Bóg zapłać.

7. Zakończyliśmy remont więźby dachowej na naszym kościele. Teraz czekamy na odbiór prac i będziemy przygotowywać wniosek o płatność do L.G.D..

8. Z prasy katolickiej dzisiaj: ”Gość Niedzielny” .

9. Intencje w gablotce i na naszej stronie.