off

Dziewiąta niedziela w ciągu roku 2 czerwca 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest, jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia
i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, ale także radości naszej parafialnej wspólnoty..

2. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia w kościele modlimy się litanią do Bożego Serca.

3. Codziennie do czwartku włącznie o 18.00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W czwartek, jako pierwszy w czerwcu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek też zakończenie tradycyjnie obchodzonej oktawy Bożego Ciała. Po Nieszporach procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Po Mszy w czwartek poświęcenie wianków.

4. W pierwszy piątek czerwca od 16.30 adoracja i spowiedź. W tym dniu celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszam w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 17.30 lub 18.00. Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W miniony piątek zakończyliśmy nabożeństwa w wioskach przy krzyżach i figurach przydrożnych. Dziękuję za wspólną modlitwę, za zorganizowanie tych nabożeństw. Cieszę się, że w tym roku również w dość licznych wspólnotach odbywały się te modlitwy także z udziałem dzieci i młodzieży.

6. Z prasy katolickiej. Dzisiaj „Różaniec”,  „Gość Niedzielny” i  „Mały Gość Niedzielny”.

7. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce.