off

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 czerwca 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej, jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży.

2. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 18.00 śpiewać będziemy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. po Nieszporach procesja, a następnie msza święta z błogosławieństwem wianków Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i kolejny dzień fatimski w naszej parafii. Od 17.30 Różanie , o 18.00 msza św.

6. Wyjazd na pielgrzymkę / święty Krzyż i Kałków-Godów /dla scholi, chóru, Rady Parafialnej i innych zaangażowanych w życie naszej Parafii 27 czerwca o godzinie 6.00. Koszt wyjazdu po dokładniejszych wyliczeniach 50 zł. Zapisy u pana Jerzego Kopra ze Słupcy Nowej.

7. Informacja porządkowa: do Komunii podchodzimy w dwóch rzędach i w niedziele i w zwykłe dni, także wtedy, gdy jeden ksiądz udziela komunii podchodzimy w dwóch rzędach. Można przyjmować komunię stojąc, wtedy wcześniej klękamy na jedno kolano; można klęcząc przyjąć Komunię świętą.

8. Ponawiam prośbę o zapisy na wyjazd do Pułtuska na powitanie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej diecezji. Z Łętowa jedzie cały autokar ludzi, którzy chcą, aby Matka Boża przybyła do ich parafii.

9. Od 12-14 czerwca w Warszawie trwał będzie Kongres Misyjny Dzieci.

10. Zachęta do zbierania podpisów do zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw./ przeczytać zachętę /.

11. Zapowiedzi w gablotce przed kościołem.

12. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce.