off

Dziesiąta niedziela w ciągu roku 11 czerwca 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego i o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Panie z K.Ż.R. z Sochocina-Pragi odmawiają różaniec, a panowie z tej wioski niosą figurę Matki Bożej Fatimskiej na czele procesji.

4. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Nieszporach, które rozpoczną się o godz. 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła. Po procesji Msza św. i poświęcenie wianków.

5. W piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

6. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie: 100 zł. na misje od klasy IV z Blichowa; 200 zł. ze Słupcy Starej i 200 zł. z Sochocina –Pragi na cele parafialne. Bóg zapłać.

8. Stolarz z Bodzanowa zaczyna realizować nasze zamówienie. Wstawił jedną deskę do klęczenia w drugiej ławce od strony chrzcielnicy. Proszę o uklęknięcie tam i o ocenę czy jest lepiej. Mi wydaje się, że będzie dużo lepszy komfort na modlitwie przy nieco podniesionym klęczniku tak jak to jest w drugiej ławce. Drzwi z przeszkleniem stolarz też ma już zacząć robić.

9. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej MUSICUM w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki na kierunku organy kościelne (organista) i fortepian oraz na kierunku wokal i prowadzenie zespołów muzycznych. Zapraszamy młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się w piątek 16 czerwca br. o godz. 17.00 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej musicum.pl. ks. Marcin Sadowski

10. Zapowiedzi przedślubne.

11. Z prasy katolickiej; „Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.