off

Dwunasta niedziela w ciągu roku 25 czerwca 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte o godz. 9.00 i o 18.00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam, więc na Eucharystię i pierwszo-sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej od godz. 17.20.

4. Za tydzień pierwsza niedziela lipca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

5. Komunikat wyższego seminarium duchownego w Płocku.

6. Zapowiedzi przedślubne.

7. Trwają prace nad cyklinowaniem i lakierowaniem podłogi w naszym kościele.

8. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Stanisława Wójcika z Leksyna. Wieczny odpoczynek …

9. Na stoliku za ławkami są cienkie książki pod tytułem ”Rodzina Ulmów – droga do świętości”. S ą po 4 złote. Można pieniądze wrzucić do koszyczka i sobie wziąć.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.