off

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 9.00 i o 18.00. Taca w tym dniu będzie zbierana na Stolicę Apostolską, w Zakrzewie odpust. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza naszego pasterza, który w tym dniu obchodzi dzień swojego patrona. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. Pierwszego lipca w sobotę odprawione będzie nabożeństwo o Niepokalanym Sercu M.B. z pierwszej soboty miesiąca.

5. W sobotę 1 lipca o godzinie 4.00 wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Sokółki.

6. Za tydzień pierwsza niedziela lipca. Po Mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

7. Od dzieci, które odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego, jako dar ołtarza zakupiłem niebieską kapę do odprawiania nabożeństw maryjnych oraz lektorium, czyli niebieski pas na ambonkę na maj i październik.

8. Dla dzieci ze szkół podstawowych po Mszy św. o 9.00 losowanie 3 latawców i kilku innych drobiazgów.

9. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna pół godziny przed Mszą św. i zaraz po Mszy świętej.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.