off

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 czerwca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 27 czerwca na Mszy świętej o godzinie 8.00, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym.

2. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiona o godz18.00

5. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

6. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła, a także naszego Biskupa Piotra Liberę. Taca za tydzień przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

7. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie o 18.00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

8. W czwartek na zakończenie oktawy procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Po mszy świętej poświęcenie wianków i kwiatów.

9. Zapowiedzi / w kościele /.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.