off

Dwunasta niedziela w ciągu roku – 19 czerwca 2022 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku.

3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, ostatnie Nieszpory, procesja i poświęcenie wianków. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

7. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie o godz. 18.00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszy Sakramencie.

9. Dzisiaj ostatni dzień naszych parafialnych misji. Dziękuję ojcu misjonarzowi za głoszenie Słowa Bożego, za wspólną modlitwę z nami i za dawane świadectwo wiary i ufności w Bożą pomoc w codziennym życiu.

10. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie na cele parafialne: z Golank bezimienna ofiara 100 zł i 200 zł. od jubilatów.

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Zaproszenie na diecezjalne podziękowanie za posługę pasterską w Diecezji Płockiej Biskupa Piotra Libery.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

14. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Alicję Kopońską z Chlebowa i ś.p. Tadeusza Komonia z Czyżewa. Wieczny odpoczynek ….