off

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś XI. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 23 czerwca na Mszy świętej o godzinie 9.00, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym.

2. W piątek także obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. Także w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiona o godz18.00

4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie o godz. 18.00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

6. W czwartek na zakończenie oktawy procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Po mszy świętej poświęcenie wianków i kwiatów.

7. Dziękuję za złożone ofiary na cele parafialne:

bezimienna ofiara – 100 zł. i 200 zł. od jubilatów z Blichowa: Sabiny i Janusza Ziębińskich. Bóg zapłać.

8. Pielgrzymka autokarowa planowana na sobotę 01 lipca tego roku wyjedzie z parkingu przed kościołem o godzinie 4.00. Proszę przekazać wszystkim zainteresowanym tę informację.

9. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Raćkowski, kawaler zamieszkały Bulkowo-Kolonia 3, parafia Bulkowo i Milena Gawinowska, panna zamieszkała w Słupcy, parafia Blichowo. Kto wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących między tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.

12. W środę 21 czerwca przy kościele od 9.45 do 10.15 w ambulansie diagnostycznym odbędą się badania osteoporozy, płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania są płatne.