off

DWUDZISTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2016, OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. / nawiązać do Mszy dla dzieci z 01.09.2016 r./

3. Rozpoczęliśmy rok szkolny i katechetyczny, a dzisiaj po Mszy św. o 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Jak w latach ubiegłych dzieci ze szkół podstawowych i młodzież I klasy gimnazjum będą otrzymywały pamiątki z niedzielnej Mszy świętej. Młodzież z II i III klasy gimnazjalnej przychodzi do zakrystii po wpis do indeksu. Dzieci, które chodzą do 0 i młodsze otrzymywać będą inne obrazki z niedzielnej Mszy św.

4. Pierwsza Komunia święta w tym roku szkolnym dla dzieci klas trzecich 28 maja 2017 r. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzty świętego dla dzieci klas IV i V w tym roku szkolnym 4 czerwca 2017 r.

5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września; po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja i procesja.

6. W czwartek– święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i o 18.00 z błogosławieństwem ziarna przeznaczonego do siewu.

7. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie VI Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

8. Zapowiedzi przedślubne.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.