DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. We wtorek w katedrze płockiej od nabożeństwa rozpocznie się zaprzysiężenie nowo mianowanych na kolejną kadencję dziekanów i wicedziekanów. Od 01 września na następne trzy lata Dziekanem Dekanatu Bodzanowskiego Ks. Biskup ustanowił waszego księdza proboszcza, wicedziekanem ks. proboszcza z Zakrzewa.

3. W czwartek na godz. 20.00 zapraszam na wrześniowe nabożeństwo fatimskie.

4. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

5. W piątek w Łętowie o godz. 19.00 dekanalne nabożeństwo przebłagalne za „cierpienie wielu nieletnich z powodu  wykorzystywania seksualnego, władzy i sumienia przez osoby duchowne i świeckie.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

7. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.

8. Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 próba przed bierzmowaniem. Bierzmowanie 06.10.2018 r. Przypomnę też, że 05.10.2018 r. przywitamy relikwie i obraz świętego Stanisława Kostki, który nawiedzają wszystkie parafie naszej diecezji. W naszym kościele będą od piątku wieczorem do soboty w południe 06 października.

9. 06 października w Smardzewie będzie Diecezjalny zjazd K.Ż.R. warto zorganizować autokar na wyjazd.

10. W sobotę 15 września z Bodzanowa wyjazd dzieci i młodzieży do Rostkowa. Chętni zgłaszają się w poniedziałek i we wtorek do katechetów. Koszt wyjazdu 10 zł. reszta będzie dofinansowana. Potrzebna pisemna zgoda rodziców.

11. Następna próba przed bierzmowaniem w sobotę 15 września od godz. 17.30.

12. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne: jubilaci Bożena i Wiesław Drążkiewicz 300 zł; dwie ofiary bezimienne 200 i 50 zł oraz 210 zł. od mieszkańców Sochocina – Pragi, które zostało ze zbiórki na kwiaty na dożynki.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

14. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.