off

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc i dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!
2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze święte z poświęceniem ziarna we wtorek o 9.00 i o 18.00. W Kępie Polskiej odpust.
3. Dzisiaj dziękczynienie za tegoroczne plony.
Pamiętać powinniśmy, że to On jest Tym, który daje wzrost ziarnu. Ale ziarno i inne owoce, które symbolicznie przynieśliście w darach to również owoc ziemi i pracy rąk ludzkich. Owoc pracy Was drodzy rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze. Dziękujemy Wam, drodzy, na ręce starostów dożynek za pracę w pocie czoła, za Wasz trud, by z tej ziemi wydobyć to, co staje się naszym chlebem powszednim. Dziękuję mieszkańcom Nowych Łubek z radnym na czele za piękny wieniec i bochen chleba, którym podzielimy się po procesji.
Dziękuję przybyłym gościom, radnym gminnym i radnym parafialnym. Dziękuję pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękuję moim drogim parafianom za wypełnienie powierzonych zadań i za wspólną modlitwę. Dziękuję za ubranie kwiatami naszej świątyni, dziękuję chórowi parafialnemu i scholi oraz panu organiście za piękny śpiew; dziękuję pani kościelnej za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość.. Wszystkim za wszelkie dobro:” Bóg zapłać”.
4. Dzisiaj pierwsza niedziela września po mszy św. o 11.30 Adoracja i procesja.
5 .Za tydzień !3 września o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie i nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach.
6. Przybliżamy się do 15 września Kiedo to przeżywać będziemy wizytację kanoniczną z udziałem ks. Biskupa Mirosława Milewskiego. Będzie u nas od godz. 9.00 rano do wieczora. Musimy wspólnym wysiłkiem wykonać pewne prace porządkowe na cmentarzu i przy starej plebanii. Porządkowanie alejek na cmentarzu, przycięcie Kraków podcięcie chwastów, podcięcie krzewów tuj tam rosnących. Proszę w czwartek i w piątek od 9.00 kto tylko może niech pomoże.
7. Po mszy św. o 16.00 dzisiaj przygotowanie liturgiczne przed bierzmowaniem.
8. W sobotę 12 września od godz. 18.30 spowiedź przed bierzmowaniem.
9. Za tydzień po mszy św. o 16.00 ostatnie spotkanie liturgiczne i porządkowe przed bierzmowaniem.
10. Dziękuję za ofiary na misje od dzieci komunijnych. Złożono 262 zł. Rodzinom ze Słupcy N. – 150 zł.. Wcześniej do puszek dla mieszkańców Bejrutu zebraliśmy 780 zł. Bóg zapłać.
11. Tydzień temu odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Nową przewodniczącą tejże rady została wybrana pani Anna Wojtylak. Życzymy dobrych pomysłów duszpasterskich . Na początek pani Przewodnicząca chciałaby wprowadzić modlitwę różańcową przed każdą sobotnią mszą świętą. Chciałaby też wprowadzić Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed piątkowe msze święte. Cieszę się z tych inicjatyw i proszę Was drodzy o zaangażowanie się te modlitwy.
11. Powszechny spis ludności / przeczytać /
12.Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.
13. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.