DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj XXIII Niedziela w ciągu roku. Pierwsza niedziela września i dożynki na Jasnej Górze oraz nasze parafialne dożynki. Po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja.

2. Jutro o godz. drugiej w nocy wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Częstochowy. Zbieramy się 10 minut przed wyjazdem na parkingu przy kościele.

3. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze święte z poświęceniem ziarna siewnego o 9.00 i o 18.00.

4. Rozpoczęliśmy rok szkolny i katechetyczny, a dzisiaj po Mszy św. o 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Dzieci z III i IV będą otrzymywały pamiątki z niedzielnych mszy świętych a młodzież z klasy VIII i starsza z indeksami przychodzą na msze święte po wpis.

5. W przyszłą niedzielę beatyfikacja sług Bożych : kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00. Będzie transmisja telewizyjna. Chciałbym tak jak wielu z Was uczestniczyć w tej uroczystości przed telewizorem, dlatego nasza msza południowa rozpocznie się o godz. 11.00, czyli pół godziny wcześniej niż zwykle.

6. Codziennie odprawiamy Nowennę przed niedzielną beatyfikacją po mszy św. wieczornej.

7. Dziękuję za prace wykonane przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia cmentarza. Wczoraj pracowali:

8. Dziękuję za ofiarę kolędową i 100 zł. na cele parafialne z Nowych Łubek oraz 50 zł. które wpłacono na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: „Różaniec”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.