off

Dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku – 4 września 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dobiega końca I część naszego wspólnego gminno-parafialnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. To Bóg jest tym, który daje wzrost ziarnu. Ale ziarno i inne owoce, które symbolicznie przynieśliście w darach to również owoc ziemi i pracy rąk ludzkich. Owoc pracy Was drodzy rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze. Wraz z ks. proboszczem z Daniszewa, z Bulkowa i z Łętowa dziękujemy Wam, drodzy, na ręce starostów dożynek za pracę w pocie czoła, za Wasz trud, by z tej ziemi wydobyć to, co staje się naszym chlebem powszednim. Dziękuję mieszkańcom Sochocina – Pragi z radnym na czele za piękny wieniec przypominający nam, że przeżywamy trzeci już rok duszpasterski pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Dziękuję także za inne wieńce niesione w darach ofiarnych  Dziękujemy za bochen chleba, którym będziemy się dzielić przy szkole.

2. Dziękuję Panu wójtowi –gospodarzowi święta plonów i Panu Przewodniczącemu Rady Gminy. Dziękuję radnym powiatowym, radnym gminnym i radnym parafialnym. Dziękuję pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękuję przybyłym gościom i swoim drogim parafianom za wypełnienie powierzonych zadań i za wspólną modlitwę. Dziękuję za ubranie kwiatami naszej świątyni, dziękuję chórowi parafialnemu i scholii oraz panu organiście za piękny śpiew; dziękuję pani kościelnej za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość.. Wszystkim za wszelkie dobro:” Bóg zapłać”.

3. Dziękuję za dary ołtarza i za bezimienną ofiarę z Blichowa w wysokości 100 zł. Bóg zapłać.

4. Dzisiaj I niedziela września. Po mszy św. o 12.00 adoracja i procesja. w procesji za chorągwiami i obrazami mogą być niesione; wieniec i bochen chleba, a także inne dary przyniesione i ofiarowane w czasie składania darów. 

5. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i o 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego pod koniec każdej mszy św. W Kępie Polskiej odpust. 

6. List Episkopatu przeznaczony na dzisiejszą niedzielę odczytam za tydzień. 

7. Zachęcam do kontynuowania prac społecznych przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia cmentarza. Zgłaszamy się po farbę do malowania. 

8. Na 14 września planowana jest aotokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt przejazdu 70 zł.  zapisy do następnej niedzieli. Są jeszcze wolne miejsca. 

9. W sobotę o 18.45 katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży, która 15 października ma przyjąć ten sakrament. 

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „ Różaniec”. 

11. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie. 

12.  Po procesji i błogosławieństwie przejście na teren Szkoły Podstawowej w Blichowie na drugą część uroczystości dożynkowych. Pójdziemy za sztandarami oraz za starostami dożynek niosących  chleb dożynkowy i za niosącymi wieńce.