off

Dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku 10 września 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dobiega końca I część naszego wspólnego gminno-parafialnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. To On jest Tym, który daje wzrost ziarnu. Ale ziarno i inne owoce, które symbolicznie przynieśliście w darach to również owoc ziemi i pracy rąk ludzkich. Owoc pracy Was drodzy rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze. Dziękujemy Wam, drodzy, na ręce starostów dożynek za pracę w pocie czoła, za Wasz trud, by z tej ziemi wydobyć to, co staje się naszym chlebem powszednim. Dziękuję mieszkańcom Słupcy Nowej z radnym na czele za piękny wieniec i bochen chleba, którym będziemy się dzielić.

Dziękuję Panu wójtowi i Panu Przewodniczącemu Rady Gminy za dar ołtarza. Dziękuję wszystkim przybyłym Gościom. Dziękuję radnym powiatowym, radnym gminnym i radnym parafialnym. Dziękuję pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękuję drogim moim parafianom i przedstawicielom naszej Gminy za wypełnienie powierzonych zadań i za wspólną modlitwę. Dziękuję za ubranie kwiatami naszej świątyni, dziękuję panu organiście z Daniszewa chórowi parafialnemu i scholii za piękny śpiew; dziękuję pani kościelnej za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość.. Wszystkim za wszelkie dobro. ” Bóg zapłać”.

Za chwilę błogosławieństwo i przejście na teren Szkoły Podstawowej w Blichowie na drugą część uroczystości dożynkowych. Pójdziemy za sztandarami oraz za chlebem dożynkowym i za wieńcami.

2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września.

3. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI, jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

4. W środę 13 września o godzinie 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Odpowiedzialne Koło Różańcowe i wioska Sochocino-Badurki za przygotowanie nabożeństwa i niesienie w procesji figury Matki Bożej.

5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Zachowujmy je w szacunku i dbałości.

6. 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

7. W piątek o godzinie 10.00 Msza święta dziękczynna za beatyfikację rodziny Ulmów. Msza święta z udziałem szkół.

8. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie KRDP.

9. W dniach 4-5 października kurs pastoralny dla fotografów i kamerzystów.

10. Zapowiedzi przedślubne

11. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy: ś.p. Wiesława Czyża z Blichowa; ś.p. Kazimierza Strzelczaka z Nowych Łubek i ś.p. Helenę Gościcką ze Starych Łubek. Wieczny odpoczynek …

12. Z prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, którego znaczna część poświęcona jest dzisiejszej beatyfikacji rodziny Ulmów.

13. Intencje w gablotce i na naszej stronie.