off

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 września 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.00 lub 16.00.

3.Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W październiku zgodnie z ustaleniami na Radzie Gospodarczej naszej parafii radni zbiorą po 25 zł. od każdego domu, lub rodziny na wywóz śmieci z cmentarza grzebalnego.

5. W środę różaniec o 16.00. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas modlitwy różańcowej i Mszy Świętej.

6. W piątek różaniec o 16.00. To pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata.. W tym dniu również wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

8. Dnia 7 października w następną niedzielę po mszy św. o 11.30 adoracja z różańcem i procesją. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Za tydzień po mszach świętych w dekanacie bodzanowskim zbiórka do puszek na duszpasterstwo młodzieży w naszej diecezji.

9. Teraz sprawy związane z nawiedzeniem obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki i temat bierzmowania:

a. dzisiaj po Mszy św. o 16.00 próba generalna przed bierzmowaniem. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków w piątek od godz. 20.00.

b. we wtorek o 18.00 próba przed nawiedzeniem obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki dla witających żegnających i biorących udział w nabożeństwach dla młodzieży i dla dzieci.

c. w czwartek po Mszy św. o 17.00 proszę o pomoc przy dekoracjach na zbliżające się uroczystości.

d. Uroczystości nawiedzenia obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki rozpoczną się od wprowadzenia obrazu sprzed kancelarii parafialnej. Od 17.50 przy kancelarii oczekują na przybycie obrazu: osoba niosąca krzyż i panowie z lampionami oraz harcerze i ministranci, a także kapłani z dekanatu bodzanowskiego. O 18.00 jest uroczyste powitanie przez młodzież i dzieci, a następnie Msza św. na którą serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych. O godz. 20.00 wieczorne czuwanie dla młodzieży. Następnego dnia o 9.00 nabożeństwo dla dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii. Na koniec nabożeństwa możliwość ucałowania, bądź dotknięcia dłonią relikwiarza. O 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Romana Marcinkowskiego z udzieleniem młodzieży klas I i II ponad gimnazjalnych sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. pożegnanie obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki i odprowadzenie do bramy przed kościołem.

10. Z prasy katolickiej: :Różaniec”, „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.