off

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 września 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Jutro Światowy Dzień Turystyki.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 16.30. O 17.00 różaniec, po różańcu Msza św.

6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po różańcu Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o 11.30 adoracja z modlitwą różańcową a na końcu procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

9. Dekanalny zjazd K.Ż.R. z dekanatu bodzanowskiego i wspólny różaniec oraz msza św. 7 października w czwartek o godz. 10.00 w Bodzanowie.

10. Dzisiaj liczenie wiernych obecnych na mszach świętych i przyjmujących komunię świętą.

11. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i IV oraz ich rodziców.

12. Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza zebrano: z Golank, plus jedna rodzina z Badurk 465 zł.; ze Słupcy Nowej 575 zł.. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

13. Dziękuję rodzinie Grzelaków z Nowego Podlecka pracę przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia cmentarza.

14. Do puszek na Afganistan zebraliśmy 650 zł., a na K.R.D.P. 251 zł..

15. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

16. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.