off

Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku 25 września 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki.

3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

4. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00. 01 października o 15.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcam, aby modliły się na różańcu w domu.

6. 01 października w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza św.  ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po różańcu.

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz.11.30. Po adoracji ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

9. Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 próba przed bierzmowaniem. Za tydzień też po Mszy św. o 16.00 próba przed bierzmowaniem.

10. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza ze Słupcy Nowej złożono 580 zł. Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym. Bóg zapłać.

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.