Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku 1 października 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.00 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

4. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od 16.30 adoracja i okazja do spowiedzi.

6. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską.

7. A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową do naszego kościoła. W tym dniu jest też diecezjalny zjazd K.Ż.R. pod przewodnictwem naszego biskupa w Smardzewie.

8. Za tydzień po mszy św. o 9.00 druga katecheza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.

9. Pan Józef Adamski przy pomocy Marcina Winciorka i mojej naprawił ogrodzenie przy parkingu uszkodzone przez kogoś z tych, którzy późnym wieczorem zjeżdżają się na parking i piją dużo alkoholu, a puste butelki wyrzucają do mojego podwórka. Zebraliśmy tych butelek trzy worki, a z rok temu było wysprzątane. To jest nie tylko brak kultury wyrzucać komuś śmieci do podwórka, to wandalizm. Przypominam, że jeśli się komuś coś uszkodzi to nie wystarczy się z tego wyspowiadać. Trzeba szkodę naprawić.

10. wczoraj 50 osób, większość z naszej parafii razem z ks. proboszczem odbyliśmy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy.

11.  Od jutra można zamawiać intencje mszalne na następny rok. Można też zamawiać wypominki za naszych zmarłych.

12. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne: z N. Łubek 100 zł. i ze Słupcy Starej 200 zł. Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza zebrano w Wiciejewie Górnym i Dolnym – 500 zł. i w Golankach Górnych i Dolnych 490 zł. Dziękuję ofiarodawcom i radnym. Bóg zapłać.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”. Dodatkowy numer „Gościa Niedzielnego” w całości poświęcony objawieniom Matki Bożej na całym świecie. Jest też „Mały Gość Niedzielny”.

14. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.