off

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś jest pierwsza niedziela października i pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 11.30 adoracja z modlitwą różańcową połączona i procesja. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej modlitwie różańcowej i dorosłych i młodzież i dzieci. W szkole nie będzie modlitwy różańcowej gdyż z roku na rok coraz mniej osób w niej uczestniczyło. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Różaniec ma wielką moc oto jeden z przykładów opisanych w miesięczniku „Różaniec”: W Polsce jest tylko jedna parafia, z której w czasie II wojny światowej nikt nie zginął. Żaden Niemiec nie przekroczył nawet jej granic, mimo że leży ona zaledwie 70 km od stolicy. To Garnek. Pa­rafia liczyła wtedy 7 tys. wiernych. Na wezwanie proboszcza, by codziennie przed Najświętszym Sakramentem odmawiać różaniec, parafianie od­powiedzieli spontanicznie. Modlitwa trwała co­dziennie przez sześć lat. Odmawiano jedną część różańca. Z parafii wielu młodych zostało powoła­nych do wojska, nikt z nich jednak nie zginął na froncie. Niektórzy trafili do niewoli niemieckiej, inni rosyjskiej, zostali wywiezieni na Syberię -wszyscy wrócili do swoich rodzin.

2. Apel Przewodniczącego KEP o zbiórkę do puszek dla Meksyku.

3. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. w środę św. Franciszka z Asyżu a w czwartek św. siostry Faustyny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na różańcu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek od 16.30 spowiedź perwszopiątkowa; w sobotę od 16.30 spowiedź w I sobotę.

5. W sobotę o 10.00 w Bodzanowie dekanalny zjazd K.Ż.R. Parafia Blichowo prowadzi modlitwę różańcową ja przewodniczę Eucharystii.

6. W sobotę akcja ogólnopolska :”Różaniec do granic”. Po Mszach św. każdy dostanie ulotkę aby włączył się w tę akcję. Jest plakat w gablotce. W naszym kościele w sobotę różaniec o godz. 14.00 tak jak w całej Polsce.

7. Na bocznym ołtarzu jest lista przedmiotów kultu noszonych w procesji. Proszę o uzupełnienie wpisu imienia i nazwiska osoby noszącej w procesji wybrany obraz czy chorągiew lub inny przedmiot kultu.

8. Przypominam. że tydzień 8 października w naszej parafii będzie tzw. niedziela radiowa. Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana na żywo przez K.R.D.P.

9. Za tydzień również przypada Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży.

10. Dziękuję za dwie bezimienne ofiary na cele parafialne:100 i 50 zł.. Bóg zapłać.

11 Z prasy katolickiej: „Różaniec” „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.