Dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku 8 października 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.

2. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam w sobotę na modlitwę różańcową w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

3. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

4. Dziękuję za ofiary na cele parafialne: z Wołowej 400 zł; z Nowych Łubek 160 zł; z Golank Górnych dwie ofiary po 100 zł. Dziękuję też za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: ze Słupcy Starej 700 zł. i z Blichowa 2765 zł. Bóg zapłać.

5 Z pielgrzymki do Częstochowy po opłaceniu należności zostało nam 425 zł. Za te pieniądze zakupiłem do naszego kościoła 4 zestawy kielichowe składające się z palki, korporału, puryfikaterza i ręczniczka. Będą na uroczystości używane.

6. Jeszcze raz wracam do tematu podchodzenia i odchodzenia od Komunii świętej. Podchodzimy środkiem kościoła a odchodzimy pod ścianami kościoła do ławki. Wtedy jest płynność ruchu i nie ma wchodzenia sobie w drogę. Proszę też, abyście nie czekali z wyruszeniem po Komunię świętą. W momencie, gdy kapłan przyjmuje Komunię świętą już rozpoczynamy podchodzenie do Komunii świętej i nie czekamy, aby przepuścić rodzinę zamawiającą mszę świętą tylko wyruszamy, bo już zdarza się, co prawda rzadko, że zwłaszcza na mszach popogrzebowych nikt z rodziny nie idzie do Komunii świętej. I wtedy i ja czekam i inni obecni na mszy św. i nie wiadomo, co dalej.

7. Chciałbym, aby przedstawiciele rodziny zamawiającej mszę świętą przynosili do ołtarza dary ofiarne, czyli patenę z hostią i ampułki z winem i wodą codziennie. Dary powinny być niesione zaraz po zakończonej Modlitwie wiernych, która kończona jest wezwaniami Ciebie prosimy. Gdy kapłan podsumuje te wezwania osoby niosące dary wyruszają do ołtarza. Pierwsza osoba z hostią, druga z winem, trzecia z wodą.

8. Jest jeszcze do kupienia ceniony przez rolników ostatni już Kalendarz Rolników.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 katecheza parafialna przed I komunią świętą.

10. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

11. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny” i po raz pierwszy dwumiesięcznik misyjny za 6 zł.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

13. W gablotce i na naszej stronie są dyżury lektorów na Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30.