off

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych. Imieniny dzisiaj także pana Franciszka Fijołka – szafarza nadzwyczajnego Eucharystii.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszę się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcam do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż odsyłam do zelatorek – pań odpowiedzialnych w poszczególnych wioskach za kierowanie Kołem Różańcowym. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

3. Dzisiaj I niedziela października, po Mszy św. o 11.30 adoracja z modlitwą różańcową i procesja.

4. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiam przed Mszą Świętą codziennie o godz. 17.00.

5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. W Bodzanowie w środę o godz. 19.00 zjazd K.Ż.R. z dekanatu bodzanowskiego i wspólna modlitwa różańcowa.

6. Za tydzień XV Dzień Papieski i zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Proszę, aby w zbiórkę zaangażowała się młodzież z naszej parafii.

7. Jutro wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarki i apostołki Bożego Miłosierdzia, kanonizowanej przez Jana Pawła II w roku 2000.

8. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św.

9. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.