Dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku 2 października 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, w czasie, której odmówimy różaniec. Po różańcu procesja. Dziękuję asyście i dziewczynkom, które sypać będą kwiatkami.

3. Dzisiaj po mszy św. o 16.00 Próba przed bierzmowaniem. Przypominam, że bierzmowanie w naszej parafii będzie w sobotę 15 października o godzinie 11.00.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00, W niedzielę za tydzień różaniec po każdej Mszy św. / po mszy św. o 9.00 tajemnica I; po mszy św. o 11.30 tajemnica II i III; po mszy św. o 16.00 tajemnica IV i V.

5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00 połączona z modlitwą różańcową.

8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Adoracja od 16.30. W czasie adoracji spowiedź oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec. Msza św o Najświętszym Sercu Pana Jezusa po różańcu.

9. W sobotę od godziny 10.00 do godziny 13.00 czas skupienia dla młodzieży przed bierzmowaniem. W czasie tego skupienia: adoracja, konferencja, świadectwo młodzieży oazowej, spowiedź przed bierzmowaniem i msza święta. Ten dzień skupienia jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą przyjąć bierzmowanie.

10. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców przed I komunią świętą.

11. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie na cele parafialne: z Chlebowa na kwiaty 100 zł, z Golank 100 zł. i druga ofiara 100m zł.; z N. Łubek jedna ofiara 150 zł. druga 200 zł;

12. Na wywóz śmieci z cmentarza zebrano z Blichowa 2725 zł. Dziękuję zbierającemu i ofiarodawcom.

13. Zapowiedzi przedślubne:

14. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny ” i dodatek do za 12 zł. o objawieniach Jezusa Miłosiernego ; „Mały Gość Niedzielny”; „Różaniec”

15. Intencje mszalne: w gablotce i na naszej stronie.